Dream Report

Dynamický vývoj průmyslových aplikací a různorodost dat v těchto systémem uložených často vede k potřebě integračního nástroje pro analýzu těchto dat. Průmyslové automatizační systémy zpravidla neobsahují reportovací systém bohatý na funkce a s možností uživatelského nastavení sestav. Reporty jsou v těchto systémech vytvářeny úpravou předchozích variant a jejich změny jsou pracné a údržba nákladná. Koncepce softwarového nástroje Dream Report je reakcí na tyto problémy a nově vytvářené požadavky uživatelů.

Dream Report je generátor reportů v reálném čase s možností uživatelsky vytvořit či přizpůsobit vzhled reportů. Jedná se o řešení přizpůsobené pro data v oblasti průmyslové automatizace a monitoringu výroby.

Unikátní koncept Dream Reportu zahrnuje těchto 5 funkcí:

1- Sběr dat
Dream Report používá robustní komunikační jádro ke sběru dat a alarmů z mnoha zdrojů okamžitých a historicých dat. K napojení a sběr dat ze zařízení různých dodavatelů se používá OPC, OLE a ODBC standardů. Navíc společnost ODS vytvořila vlastní ovladače k získání dat z různých SCADA, DCS a RTU systémů.

2- Ukládání dat
Dream Report používá vlastní ukládací modul k zapsání přesných dat do kterékoli standardní databáze, jako je SQL Server, Oracle, MySQL, Access ... Tato unikátní vlastnost dělá z Dream Reportu nejen reportovací nástroj, ale i ideální řešení pro integraci výrobních dat z podnikových aplikací.

3- Zpracování a analýza dat
Pro zobrazení statistik z dat a analýz v podobě tabulek a grafů využívá Dream Report knihovnu objektů, která je každým uživatelem snadno použitelná.

4- Vytváření šablon reportů
Pracovní plocha Dream Reportu, zvaná Studio, obsahuje i intuitivní grafický editor, pomocí něhož lze vytvářet a ukládát šablony reportů.

5- Generování reportů a jejich distribuce
Reporty v Dream Reportu je možno generovat ručně nebo automaticky. Automatický režim umožňuje spustit naplnění reportu aktuálními daty při určité události nebo podle časového plánu. Jakmile je report vytvořen, může být automaticky vytisknut, poslán emailem, uložen, nebo publikován na webu.

Ukázka web portálu Dream Reportu

Více o systému Dream Report - PDF brožura (anglicky)

PowerPoint prezentace Dream Reportu (česky)

Dream Report zkušební verze ke stažení